Aktualności

Szkoła przyjazna edukacji domowej

Szkolenie dla szkół pt. „Szkoła przyjazna edukacji domowej”
Organizator: Fundacja Edukacji Domowej

Zastanawiasz się jak wprowadzić w szkole edukację domową? Szukasz odpowiedzi, czy Twoja placówka spełnia warunki, aby przyjmować uczniów w trybie spełniania obowiązku szkolnego poza szkołą? Czy taka forma jest oszczędnością dla budżetu szkoły? Zależy Ci na zapewnieniu najwyższej jakości edukacji dla swoich uczniów?

Jeśli zadajesz sobie te pytania, to szkolenie „Szkoła przyjazna edukacji domowej” jest właśnie dla Ciebie!

A może w Twojej szkole są już uczniowie w edukacji domowej, ale chcesz podnieść swoje kompetencje w tym obszarze? W takim przypadku też jesteś w dobrym miejscu!

Zauważając wśród szkół wzrost zainteresowania wprowadzeniem edukacji domowej jako alternatywnej formy nauczania, Fundacja Edukacji Domowej postanowiła wyjść naprzeciw placówkom edukacyjnym z nowym projektem!

Opracowaliśmy bezpłatne certyfikowane szkolenie pt. „Szkoła przyjazna edukacji domowej”. Odbędzie się ono 26 kwietnia, godz. 13:00-15:00, w formie online.

Nasze szkolenie skierowane jest do dyrektorów szkół i nauczycieli planujących wprowadzenie do oferty swoich szkół edukacji domowej jako alternatywnej formy nauczania, a także do tych, którzy już prowadzą edukację domową w swoich placówkach i chcą pogłębić swoją wiedzę, tworząc przyjazne środowisko edukacyjne dla swoich uczniów i ich rodzin.

Przygotowaliśmy szereg tematów, które przybliżą szkołom temat edukacji domowej:

  • Gabriela Letnovska: Edukacja domowa – prawa i obowiązki szkoły. Art. 37 Prawa oświatowego z praktycznego punktu widzenia.
  • Łucja Salamon: Możliwość nauczania zdalnego w edukacji domowej, nauka na platformie z perspektywy nauczyciela praktyka.
  • Marianna Kłosińska i Anna Pękala: Podstawa programowa to nie wszystko, czyli jak wspierać ucznia w edukacji domowej?
  • Magda Wysocka: Q&A – Rozmowa z dyrektorem szkoły przyjaznej edukacji domowej.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
Szkoła, której dyrektor lub nauczyciel weźmie udział w szkoleniu, ma możliwość dołączenia do Katalogu Szkół Przyjaznych Edukacji Domowej.

Głównym celem systemu edukacji jest dobro dzieci, dlatego to o nich musimy myśleć w pierwszej kolejności. Z doświadczenia wiemy, że dla niektórych edukacja domowa jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego bycie przyjaznym tej formie nauczania powinno stanowić integralną część rozwoju placówek edukacyjnych.
Strona internetowa: https://domowa.edu.pl/szkolenie-szkola-przyjazna-edukacji-domowej/

Ireneusz Połeć

Prezes Zarządu Fundacji EduTrend